ЛЕД Водоотпорна светилка САМСУНГ Чип 120цм 36 Вати Сензор со млечен капак и СС држачи 4000K

SKU: 20468 | VT: VT-120136S
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД САМСУНГ Чип
Животен век
25,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
36 Вати
Напон
AC:200-240V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување°
120°
Luminous efficiency (лм/W)
120 лм/Вати
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
4320 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Материјал
ПЦ
Способности
Сензор
Да
ИП Рејтинг
ИП65
Тип на сензор
Microwave Сензор
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +40°C
Димензија
Големина
1200 x 78 x 72мм
Датуми на производи
Код за нарачка
20468
Код на производ
VT-120136S
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,38
Волумен на производ
0,010224
Производи во кутија
12
EAN Код
3800157686808
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
29.08.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
3 години