100 Вати ЛЕД Рефлектор СМД Ф-Серија Бело Тело 3000K

SKU: 6724 | VT: VT-49104
6724-2
6724-3
6724-4
6724-5
6724-6
6724-7
6724-8
6724-9

Опис

 • Опции за бела, природно и топло бела температура на боја
 • Тело од алуминиумска легура со врвен квалитет
 • Отпорни на корозија
 • Стакло за фасција запечатено со силиконска гума што обезбедува супериорни водоотпорни / херметички перформанси
 • ЛЕД чипови со висока моќност
 • Вграден двигател со постојана струја
 • Вградено напојување, не е потребен надворешен баласт

Примена

 • Патишта
 • Градини
 • Билборди
 • Спортски терени
 • Паркиралишта итн.
Download
Product Information Sheet
Declaration of Conformity
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
25 000 часови
Електрични податоци
Моќност
100 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување°
110°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
8700 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Бело
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +40°C
Димензија
Големина
270 x 27 x 222мм
Датуми на производи
Код за нарачка
6724
Код на производ
VT-49104
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,26
Волумен на производ
0,00243
Производи во кутија
10
EAN Код
3800157684354
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
F
Сертификација
EMC, CE, ROHS
Дополнителни информации
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class