3 Вати ЛЕД Панична светилка со копче за самотестирање & РФ контрола 6400K

SKU: 7688 | VT: VT-997
7688-1a
7688-1b
7688
7688-2
7688-3
7688-4
7688-5
7688-6
7688-7
7688-8
7688-9
7688-10
7688-11

Опис

  • Опремени со ЛЕД чипови со висока ефикасност
  • Батерија LiFe PO4 со високи перформанси, 3,2V 1,5Ah за долговечно и панично осветлување
  • Ниска потрошувачка на енергија само 3 Вати
  • Растојание на гледање 22 метри
  • Вклучени се инспекција на низок напон, коло за заштита на батеријата и режим на инхибиција
  • Зелено светло и копче за тестирање
  • Вклучени 4 пикторгами
  • Сигурен бекап за итни случаи од >3 часа
Download
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Електрични податоци
Моќност
3 Вати
Напон
AC:200-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
120°
Боја на светлина
Бела
Температура на боја
6400K
Светлосен флукс (лм)
120 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Бела
Способности
ИП Рејтинг
ИП65
Време на полнење
24 ч.
Време на работење
> 3 ч.
Капацитет на батеријата
Ni-CD SC, 3.6V 1.2Ah
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунди (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Димензија
Големина
350x110x56мм
Датуми на производи
Код за нарачка
7688
Код на производ
VT-997
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,68
Волумен на производ
0,001906
Производи во кутија
20
EAN Код
3800157689038
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
03.10.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
3 години