200 Вати ЛЕД Индустриска Светилка MEAN ВатиELL Драјвер Димабилна со 5 години гаранција 4000K 185 лм/Ват

SKU: 7656 | VT: VT-9219
7656-1
7656-1a
7656-1b
7656-1c
7656-2
7656-3
7656-4
7656-5
7656-6
7656-7
7656-8

Опис

  • Моќен ЛЕД извор на светлина со уникатен дизајн
  • Комплетна замена за стандардните индустриски светилки
  • Алуминиумски дифузор
  • Перспекс објектив со отпорност на кршење
  • Висока топлинска спроводливост, ниско прозрачно распаѓање, чисти бои и без тешка сенка
  • Уникатниот дизајн на осигурувачите на радијаторот со кутијата за светилка која совршено ја дифузира спроводливоста на топлина што ја намалува температурата на внатрешната светилка и обезбедува долг животен век на ЛЕД диодите
  • Без треперење
  • Без УВ зрачење

Примена

  • Совршени за индустриска употреба, магацини и супермаркети, работилници, фабрики, магацини, автопати, наплатни станици, бензински пумпи, трговски центри, изложбени сали, стадиони и други огромни области
Download
Product Information Sheet
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
25,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
200 Вати
Напон
AC:175-265V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување
360°
Luminous efficiency (лм/W)
185 лм/Ват
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
37000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
Димабилност
Да
ИП Рејтинг
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунди (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
305 x 221мм
Датуми на производи
Код за нарачка
7656
Код на производ
VT-9219
Производи во пакување
1
Тежина на производ
4,58
Волумен на производ
0,017777
Производи во кутија
1
EAN Код
3800157685689
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
B
Дополнителни информации
Датум на издавање
18.11.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 Години
Energy Class Graphics
Energy Class