ЛЕД Улична Светилка со САМСУНГ Чип и сензор 100 Вати 6400K 120 лм/Ват

SKU: 20435 | VT: VT-139ST
20435-2
20435-3
20435-4
20434-6
20434-7
20434-8
20434-9
20434-10
20434-11
20434-12
20434-13
20434-14
20434-15
20434-16
20434-17
20434-18
20434-19
20434-20

Опис

  • Совршена замена за традиционалните светла
  • Заштедува 80% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
  • Наменски IP65 запечатени оптички шуплини
  • Оптички оптимизирани стаклени леќи
  • Униформност во распределбата на светлината – ја максимизира ефикасноста
  • Целосно оперативни при екстремни временски услови до -20º Целзиусови
  • Ниско одржување и мала потрошувачка на енергија
  • Намалени емисии на CO²

Примена

  • Надворешни површини - улици, крстосници, тунели, паркиралишта, индустриски објекти итн.
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
САМСУНГ СМД Чип
Животен век
25,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
100 Вати
Напон
DC:24V
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување°
100°
Luminous efficiency (лм/W)
120 лм/Ват
Боја на светлина
Бела
Температура на боја
6500K
Светлосен флукс (лм)
12000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Сиво
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
ИП65
Сензор
Да
Тип на сензор
Фото сензор
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунди (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Димензија
Големина
567 x 179 x 99мм
Датуми на производи
Код за нарачка
20435
Код на производ
VT-139ST
Производи во пакување
1
Тежина на производ
2,18
Волумен на производ
0,012011
Производи во кутија
1
EAN Код
3800157678117
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
18.11.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 Години
Energy Class Graphics
Energy Class