ЛЕД Улична Светилка САМСУНГ Чип Сензор 50 Вати 6500K 100 лм/Ват

SKU: 20433 | VT: VT-59ST-S
20433-2
20433-3
20433-4
20433-5
20433-6
20433-7
20433-8
20433-9
20433-10
20433-11
20433-12
20433-13
20433-14

Опис

  • Совршена замена за традиционалните светла
  • Заштедува 80% електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
  • Наменски IP65 запечатени оптички шуплини
  • Оптички оптимизирани стаклени леќи
  • Униформност во распределбата на светлината – ја максимизира ефикасноста
  • Целосно оперативни при екстремни временски услови до -20º Целзиусови
  • Ниско одржување и мала потрошувачка на енергија
  • Намалени емисии на CO²

Примена

  • Надворешни површини - улици, крстосници, тунели, паркиралишта, индустриски објекти итн.
Download
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД САМСУНГ Чип
Животен век
25,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
50 Вати
Напон
AC:120-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
100°
Luminous efficiency (лм/W)
100 лм/Вати
Боја на светлина
Ладно Бела
Температура на боја
6500K
Светлосен флукс (лм)
5000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Сиво
Материјал
Алуминиум
Способности
Сензор
Да
ИП Рејтинг
ИП65
Тип на сензор
Сензор за светлина
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Димензија
Големина
470 x 149 x 99мм
Датуми на производи
Код за нарачка
20433
Код на производ
VT-59ST-S
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,48
Волумен на производ
0,008525
Производи во кутија
1
EAN Код
3800157678094
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E (2021)
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
25.08.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 години