10 Вати ЛЕД Светилка за над огледало Црно Тело 3000K

SKU: 405831 | VT: VT-7022
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
10 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
180°
Боја на светлина
Топло бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
1530 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-25°C to +50°C
Димензија
Големина
610 x 100 x 75мм
Датуми на производи
Код за нарачка
405831
Код на производ
VT-7022
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,22
Волумен на производ
0,01174
Производи во кутија
10
EAN Код
3800157690089
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
20.10.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class