20W ЛЕД Ѕидна Светилка Црно Тело Квадратно 3000K ИП65

SKU: 2944 | VT: VT-11020
2944-2
2944-3
2944-4
2944-5
2944-6

Опис

 • Елегантен дизајн
 • Без УВ зрачење
 • Без треперење
 • ЛЕД чипови со најдобар квалитет од компании како CREE и SAMSUNG
 • Напојување со премиум квалитет со најмал фактор на заштеда моќност и висока RA
 • Лесна инсталација
 • Разновидни завршетоци со цврсто куќиште од леано алуминиум
 • Ниско одржување

Примена

 • Комерцијални и станбени области
 • Хотели, барови
 • Изложбени салони итн.
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 часови
Електрични податоци
Моќност
17 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
350°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
2520 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
Не се погодни за употреба во екстремни услови. Нормални работни услови од -20° до +45°
Димензија
Големина
178x170x160 мм
Датуми на производи
Код за нарачка
2944
Код на производ
VT-11020
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,33
Волумен на производ
0,00781
Производи во кутија
12
EAN Код
3800157689533
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
19.09.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class