17 Вати ЛЕД Ѕидна Светилка Сензор Бело Тело Кружна 3000K ИП65

SKU: 2954 | VT: VT-11020S
2954-2
2954-3
2954-4
2954-5
2954-6
2954-7

Опис

  • Модерните ѕидни светла достапни во елегантен и стилски дизајн.
  • Прилагодлив агол на осветлување достапен за некои модели;
  • Достапни во црна, сива и бела боја
  • Лесна инсталација

Примена

  • Погодни за станбено осветлување, хотели, ресторани, одморалишта, станбено осветлување и слична средина
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
17 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
350°
Боја на светлина
Топло бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
2480 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Бело
Материјал
Алуминиум
Форма
Кружна
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
160 x 206 x 160мм
Датуми на производи
Код за нарачка
2954
Код на производ
VT-11020S
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,34
Волумен на производ
0,007743
Производи во кутија
12
EAN Код
3800157689632
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
11.10.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class