ЛЕД Сијалица Свеќа 4.8 Вати E14 РФ Контрола РГБ + 3000K Димабилна

SKU: 2926 | VT: VT-2214
2926-2
2926-3
2926-4
2926-5
2926-6
2926-7
2926-8
2926-9

Опис

 • Потрошувачка на енергија – 80% помалку од стандардните светилки
 • Исклучително долг животен век
 • Без УВ и IR зрачење
 • Моментално ВКЛУЧУВАЊЕ на 100%, без време за загревање
 • Помал термички излез
 • Директна замена за конвенционалните лампи со вжарено влакно

Примена

 • Комерцијални и станбени области
 • Хотели, барови
 • Изложбени штандови
 • Лустери
 • Примени на отворено само во соодветни светилки
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
Грло
E14
Форма на сијалица
Свеќа
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
4.8 Вати
Еквивалентна Моќност
40 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
180°
Боја на светлина
РГБ, Топло бела
Температура на боја
РГБ, 3000K
Светлосен флукс (лм)
470 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Материјал
Термопластична
Способности
Димабилност
Да
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Фактор на одржување на светлосниот флукс на крајот на номиналниот век на траење
70%
Димензија
Висина
36.5 мм
Дијаметар
110 мм
Датуми на производи
Код за нарачка
2926
Код на производ
VT-2214
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,05
Волумен на производ
0,000323
Производи во кутија
200
EAN Код
3800157685627
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
08.11.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class