ЛЕД Сијалица 4.8 Вати E14 P45 со РФ Контрола РГБ + 3000K димабилна

SKU: 3029 | VT: VT-2234
3029-2
3029-3
3029-4
3029-5
3029-6
3029-7

Опис

 • Потрошувачка на енергија – 80% помалку од стандардните светилки
 • Исклучително долг животен век
 • Без УВ и блиско-IR зрачење
 • Моментално ВКЛУЧУВАЊЕ на 100% капацитет, без време за загревање
 • Помал термички излез
 • Директна замена за конвенционалните лампи со вжарено влакно

Примена

 • Комерцијални и станбени области
 • Хотели, барови
 • Изложбени штандови
 • Лустери
 • Примени на отворено само во соодветни светилки
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
Грло
E14
Форма на сијалица
P45
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
4.8 Вати
Еквивалентна Моќност
40 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
180°
Боја на светлина
РГБ+Топло Бела
Температура на боја
РГБ+3000K
Светлосен флукс (лм)
470 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Материјал
Пластика
Способности
Димабилност
Да
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунди (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Фактор на одржување на светлосниот флукс на крајот на номиналниот век на траење
70%
Димензија
Големина
47.5 x 88мм
Висина
88 мм
Дијаметар
47.5 мм
Датуми на производи
Код за нарачка
3029
Код на производ
VT-2234
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,05
Волумен на производ
0,000325
Производи во кутија
200
EAN Код
3800157691468
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
15.11.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 Години
Energy Class Graphics
Energy Class