18 Вати ЛЕД ДОМЕ плафонска светилка Квадратна Црна Рамка 3000K ИП44

SKU: 7642 | VT: VT-8618
7642-2
7642-3
7642-4
7642-5
7642-6

Опис

 • Потрошувачка на енергија – 80% помала од стандардните светла
 • 20 000 часа животен век
 • Без УВ зрачење
 • Без трепкање
 • Лесна инсталација
 • ЛЕД чип со врвен квалитет
 • Моментално ВКЛУЧУВАЊЕ на 100%, без време за загревање

Примена

 • Паркиралишта
 • Премини во големи области
 • Аеродроми
 • Изложбени салони и трговски центри итн.
Download
Declaration of Conformity
Product Information Sheet
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
18 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
360°
Боја на светлина
Топло бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
1800 лм
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
PP, PMMA
Форма
Квадратна
Способности
ИП Заштита
ИП44
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунда (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +50°C
Димензија
Големина
225 x 225 x 60мм
Датуми на производи
Код за нарачка
7642
Код на производ
VT-8618
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,54
Волумен на производ
0,004871
Производи во кутија
5
EAN Код
3800157685313
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
06.12.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class