18 Вати ЛЕД Доме Плафонска Светилка Кружна Бела Рамка 3000K ИП44

SKU: 7615 | VT: VT-8618
7615-1
7615-1a
7615-1b
7615-2
7615-3
7615-4
7615-5
7615-6
7615-7

Опис

 • Потрошувачка на енергија – 80% помала од стандардните светла
 • 20 000 часа животен век
 • Без УВ зрачење
 • Без треперење
 • Лесна инсталација
 • ЛЕД чип со врвен квалитет
 • Моментално ВКЛУВАЊЕ од 100%, без време за загревање
 • Толеранција на екстремни временски услови (-20 до + 45 степени)

Примена

 • Паркиралишта
 • Премини во големи области
 • Аеродроми,
 • Пристаништа и трговски центри итн.
Download
Product Information Sheet
Manual
Declaration of Conformity
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
18 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
360°
Luminous efficiency (лм/W)
100 лм/Ват
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
1800 лм
Детали за телото
Боја на тело
Бело
Материјал
PC
Форма
Кружна
Способности
ИП Заштита
ИП44
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 секунди (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Димензија
Големина
225 x 55мм
Датуми на производи
Код за нарачка
7615
Код на производ
VT-8618
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,45
Волумен на производ
0,004553
Производи во кутија
5
EAN Код
3800157685047
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
18.11.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 Години
Energy Class Graphics
Energy Class