15 Вати ЛЕД Шински рефлектор со САМСУНГ Чип Бело тело 3000K

SKU: 21356 | VT: VT-415
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
COB Самсунг Чип
Животен век
30,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
15 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.5
Технички податоци
Агол на осветлување°
24°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
1500 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>90
Детали за телото
Боја на тело
Бела
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
Не се погодени за употреба во екстремни услови. Нормалните работни услови се -20° +45°
Димензија
Големина
200x50x50мм
Датуми на производи
Код за нарачка
21356
Код на производ
VT-415
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0.47
Волумен на производ
0.002
Производи во кутија
20
EAN Код
3800170209374
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
04.10.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 Години
Energy Class Graphics
Energy Class