25 Вати ЛЕД Магнетна линиска светилка L (Л) форма 4000K Црно тело

SKU: 10266 | VT: VT-42025
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 работни саати
Електрични податоци
Моќност
25 Вати
Напон
DC:48V
Технички податоци
Агол на осветлување°
82°
Боја на светлина
Natural White
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
2850 lm
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
PC + Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Димензија
Големина
24x280x255мм
Датуми на производи
Код за нарачка
10266
Код на производ
VT-42025
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0.33
Волумен на производ
0.00265
Производи во кутија
20
EAN Код
3800170206366
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
04.09.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
3 Години
Energy Class Graphics
Energy Class