47 Вати ЛЕД Дизајнерска плафонска светилка ( Д:90*Ш:67*9цм) 3000K Црно тело

SKU: 15347 | VT: VT-7926
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 работни саати
Електрични податоци
Моќност
47 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Боја на светлина
Warm White
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
5010 lm
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Способности
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
905x670x100мм
Датуми на производи
Код за нарачка
15347
Код на производ
VT-7926
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1.45
Волумен на производ
0.12
Производи во кутија
1
EAN Код
3800170205550
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
04.09.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 Години
Energy Class Graphics
Energy Class