46 Вати ЛЕД Дизајнерска Плафонска светилка 3000K Црно тело

SKU: 15342 | VT: VT-7921
Download
Product Information Sheet
Declaration of Conformity
LVD License
EMC License
ЕМС Report
LVD Report
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Струја
1200mA
Моќност
46 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
4900 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црна
Материјал
Алуминиум+Челик+Силикон
Способности
ИП Рејтинг
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
Не се погодени за употреба во екстремни услови. Нормалните работни услови се -20° +45°
Димензија
Големина
645x550x420мм
Датуми на производи
Код за нарачка
15342
Код на производ
VT-7921
Производи во пакување
1
Тежина на производ
5.2
Волумен на производ
0.220533
Производи во кутија
1
EAN Код
3800170205505
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
F
Дополнителни информации
Датум на издавање
04.10.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 Години
Energy Class Graphics
Energy Class