20W ЛЕД Ѕидна светилка Кафеаво тело 3000K ИП20

SKU: 6840 | VT: VT-11120
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
20 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
360°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
2400 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>90
Детали за телото
Боја на тело
Кафеаво
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Заштита
ИП20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
420 x 60 x 290мм
Датуми на производи
Код за нарачка
6840
Код на производ
VT-11120
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1.7
EAN Код
3800157693097
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
30.03.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class