5 Вати ЛЕД Ѕидна Светилка 3000K+4000K Црно тело ИП65

SKU: 10448 | VT: VT-1180
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 работни саати
Електрични податоци
Моќност
5 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
120°
Боја на светлина
Warm White+Natural White
Температура на боја
3000K+4000K
Светлосен флукс (лм)
600 lm
Индекс на рендерирање на бои CRI
>90
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0,001 сек (инстант вклучено)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Димензија
Големина
153x183x185мм
Датуми на производи
Код за нарачка
10448
Код на производ
VT-1180
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0.8
Волумен на производ
0.00547
Производи во кутија
20
EAN Код
3800170208155
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
E
Дополнителни информации
Датум на издавање
04.09.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 Години
Energy Class Graphics
Energy Class