30 Вати ЛЕД Dome Плафонска Светилка Квадратна Микробранов Сензор Црна рамка 4000K ИП44

SKU: 7674 | VT: VT-8630S
Download
Product Information Sheet
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20000 ч.
Електрични податоци
Моќност
30 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
360°
Luminous efficiency (лм/W)
100 лм/Ват
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
3000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
PC
Форма
Квадратна
Способности
ИП Заштита
ИП44
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +40°C
Димензија
Големина
420 x 420 x 65мм
Датуми на производи
Код за нарачка
7674
Код на производ
VT-8630
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,64
Волумен на производ
0,0162
Производи во кутија
5
EAN Код
3800157685870
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
F
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
08.12.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class