12 Вати ЛЕД Dome Плафонска Светилка Кружна Црна рамка 4000K

SKU: 6788 | VT: VT-8612
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20000 ч.
Електрични податоци
Моќност
12 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
105°
Luminous efficiency (лм/W)
115 лм/Ват
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
1400 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
PC
Форма
Кружна
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +40°C
Димензија
Големина
160 x 60мм
Датуми на производи
Код за нарачка
6788
Код на производ
VT-8612
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,32
Производи во кутија
50
EAN Код
3800157691062
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
31.01.2023
Бренд
V-TAC
Energy Class Graphics
Energy Class