6W ЛЕД Светилка на колче Црно тело 3000K ИП54

SKU: 6838 | VT: VT-11107
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 ч.
Електрични податоци
Моќност
6 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
24°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
520 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>90
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
120 x 180 x 1025мм
Датуми на производи
Код за нарачка
6838
Код на производ
VT-11107
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1.4
EAN Код
3800157693073
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Класа на енергетска ефикасност
G
Дополнителни информации
Датум на издавање
30.03.2023
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class