ЛЕД Улична Светилка САМСУНГ чип 30Вати 4000K 100 lm/Вати

SKU: 20422 | VT: VT-39ST
20422-2
20422-3
20422-4
20422-5
20422-6
20422-7
20422-8
20422-9
20422-10
20422-11
20422-12
20422-13

Опис

  • Совршена замена за традиционалните светилки
  • Заштедува 80% Енергија, подобра Ефикасност, Подолг Животен Век
  • Наменски IP65 запечатени оптички шуплини
  • Оптички оптимизирани стаклени леќи
  • Унифицирана дистрибуција на светлина - Максимална Ефикасност
  • Со можност за монтажа во екстремни временски услови со -20ºЦ
  • Ниски трошоци за одржување и Ниска потрошувачка на енергија
  • Намалени емисии на CO²

Намена

  • Надворешни области - улици, раскрсници, тунели, паркнизи, индустриски објекти итн
Download
Product Information Sheet
Manual
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
САМСУНГ СМД Chip
Животен век
25000 часови
Електрични податоци
Моќност
30W
Напон
AC:100-240V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување
100°
Luminous efficiency (лм/W)
100 lm/W
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
3000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Сиво
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
IP65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
416 x 138 x 99мм
Датуми на производи
Код за нарачка
20422
Код на производ
VT-39ST
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,28
Волумен на производ
0,009067
Производи во кутија
4
EAN Код
3800157677981
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
10.06.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 години
Energy Class Graphics
Energy Class