ЛЕД Светилка на колче 5.2 Вати x 3 парчиња РГБ Црно тело ИП65

SKU: 3015 | VT: VT-5168
3015-2
3015-3
3015-4

Опис

  • Совршена замена за традиционалните светилки бидејќи се пофлексибилни и поефикасни
  • Работат совршено при екстремни температури од -20º до +45º без никакви негативни ефекти
  • Специфично дизајниран за надворешна употреба
  • IP65/67 заштита со цел да се обезбеди безбедност при надворешна употреба
  • Ниски трошоци за одржување

Примена

  • Градини, базени
  • Надворешни станбени области
  • Пешачки патеки и премини
  • Патишта за возење
  • Фонтани, тревници, влез, двор или тераса и слични средини.
Download
Product Information Sheet
Manual
Спецификации
Генерални информации
Животен век
25000 ч.
Електрични податоци
Моќност
3.7 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
70°
Боја на светлина
РГБ, 3 во 1
Температура на боја
РГБ+3000K-6500K
Светлосен флукс (лм)
520 лм
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
PC
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Работните услови
-20°C to +40°C
Димензија
Големина
232 x 140мм
Датуми на производи
Код за нарачка
3015
Код на производ
VT-5168
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,64
Производи во кутија
10
EAN Код
3800157690782
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
EMC, CE, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
19.01.2023
Бренд
V-TAC
Energy Class Graphics
Energy Class