ЛЕД Сијалица 4.5Вати E27 Свеќа 3000K

SKU: 2143421 | VT: VT-1821
2143421-2
2143421-3
2143421-4
2143421-5
2143421-6
2143421-7

Опис

 • Потрошувачка на енергија - 80% помалку од стандардни сијалици
 • Долг животен век
 • Без УВ и блиско-IR зрачење
 • Инстантно ВКЛУЧУВАЊЕ 100%, без време за загревање
 • Помало ниво на термално зрачење
 • Директна замена за конвенционалните лампи

Намена

 • Комерцијални и станбени области
 • Хотели, ресторани
 • Изложбени простории
 • Висечки светилки
 • Надворешна Употреба само во соодветни тела
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
Грло
E27
Форма на сијалица
Свеќа
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20000 часови
Електрични податоци
Моќност
4.5W
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Фактор на Моќност
>0.5
Технички податоци
Агол на осветлување°
180°
Luminous efficiency (лм/W)
104 lm/W
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
470 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Материјал
Термопластика
Способности
ИП Рејтинг
IP20
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>20000
Работните услови
-20°C to +45°C
Фактор на одржување на светлосниот флукс на крајот на номиналниот век на траење
70%
Димензија
Големина
36.5 x 100мм
Висина
100 мм
Дијаметар
36.5 мм
Датуми на производи
Код за нарачка
2143421
Код на производ
VT-1821
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,03
Волумен на производ
0,000198
Производи во кутија
200
EAN Код
3800157682589
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
F
Сертификација
EMC, CE, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
10.06.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class