5Вати ЛЕД Ѕидна Светилка Сиво Тело IP65 3000K

SKU: 218284 | VT: VT-825
218284-2
218284-3
218284-4
218284-5
218284-6
218284-7
218284-8

Опис

  • Модерни Ѕидни светилкиs достапни со модерен и стилски дизајн.
  • Прилагодлив агол на осветлување
  • достапни со Црно, Сиво & Бело тело
  • Лесна Инсталација

Намена

  • Погодни за резиденциајлни простории, Хотели, Ресторанти, или слични простории
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20000 часови
Електрични податоци
Моќност
5W
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Фактор на Моќност
>0.5
Технички податоци
Агол на осветлување°
120°
Luminous efficiency (лм/W)
114 lm/W
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
568 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Сиво
Материјал
Алуминиум
Способности
Сензор
Не
ИП Заштита
IP65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Димензија
Големина
170 x 170 x 75мм
Датуми на производи
Код за нарачка
218284
Код на производ
VT-825
Производи во пакување
1
Тежина на производ
0,73
Волумен на производ
0,00396
Производи во кутија
20
EAN Код
3800157678476
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
27.05.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class