50Вати ЛЕД Рефлектор САМСУНГ чип G8 Црно тело 4000K 185 lm/Вати

SKU: 20451 | VT: VT-50185
20451-2
20451-3
20451-4
20451-5
20451-6
20451-7
20451-8-
20451-9

Опис

 • ЛЕД чипови овозможени од САМСУНГ
 • Бела, Дневно бела и Топло Бела боја на светлина
 • Достапни од 30W до 300W
 • Високо квалитетно Алуминиум body
 • Отпорни на корозија
 • Фасцијално стакло запечатено со силиконска гума што обезбедува супериорни водоотпорни / херметички перформанси
 • Вграден драјвер со постојана струја
 • Вградено напојување, Не е потребен надворешен баласт

Намена

 • Патеки
 • Градини
 • Билборди
 • Спортски Игралишта и Терени
 • Паркинзи итн.
Download
Product Information Sheet
Manual
Declaration of Conformity
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
САМСУНГ СМД Chip
Животен век
25000 часови
Електрични податоци
Моќност
50W
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување°
100°
Luminous efficiency (лм/W)
185 lm/W
Боја на светлина
Дневно Бела
Температура на боја
4000K
Светлосен флукс (лм)
7870 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
IP65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +40°C
Компатибилност
Компатибилни за работа со сензор
Димензија
Големина
197.5 x 46 x 241.5мм
Датуми на производи
Код за нарачка
20451
Код на производ
VT-50185
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,05
Волумен на производ
0,003195
Производи во кутија
10
EAN Код
3800157679763
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
B
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
31.05.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
5 години
Energy Class Graphics
Energy Class