24W ЛЕД Ѕидна Светилка Бело Тело 3000K ИП65

SKU: 2975 | VT: VT-8125
Download
Product Information Sheet
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
СМД
Животен век
20,000 часови
Електрични податоци
Моќност
24 Вати
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50/60Hz
Технички податоци
Агол на осветлување°
120°
Боја на светлина
Топло Бела
Температура на боја
3000K
Светлосен флукс (лм)
2720 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>80
Детали за телото
Боја на тело
Бело
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Заштита
ИП65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
Не се погодни за употреба во екстремни услови. Нормални работни услови од -20° до +45°
Димензија
Големина
200x100x100 мм
Датуми на производи
Код за нарачка
2975
Код на производ
VT-8125
Производи во пакување
1
Тежина на производ
1,31
Волумен на производ
0,003088
Производи во кутија
10
EAN Код
3800157689977
Certificados & estándares
Класа на енергетска ефикасност
E
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
06.09.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години
Energy Class Graphics
Energy Class