1000Вати ЛЕД Рефлектор СМД САМСУНГ чип Slim Црно тело 6400K 120 lm/Вати

SKU: 21969 | VT: VT-1055
21969-2
21969-3
21969-4
21969-5
21969-6
21969-7
21969-8
21969-9
21969-10
21969-11
21969-12

Опис

 • ЛЕД чипови овозможени од САМСУНГ
 • Бела, Дневно бела и Топло Бела боја на светлина
 • Достапни од 30W до 300W
 • Високо квалитетно Алуминиум body
 • Отпорни на корозија
 • Фасцијално стакло запечатено со силиконска гума што обезбедува супериорни водоотпорни / херметички перформанси
 • Вграден драјвер со постојана струја
 • Вградено напојување, Не е потребен надворешен баласт

Намена

 • Патеки
 • Градини
 • Билборди
 • Спортски Игралишта и Терени
 • Паркинзи итн.
Download
Manual
Declaration of Conformity
Спецификации
Генерални информации
ЛЕД чип
САМСУНГ СМД Chip
Животен век
25000 часови
Електрични податоци
Моќност
1000W
Напон
AC:220-240V
Фреквенција
50Hz
Фактор на Моќност
>0.9
Технички податоци
Агол на осветлување°
100°
Luminous efficiency (лм/W)
120 lm/W
Боја на светлина
Бела
Температура на боја
6500K
Светлосен флукс (лм)
120000 лм
Индекс на рендерирање на бои CRI
>70
Детали за телото
Боја на тело
Црно
Материјал
Алуминиум
Способности
ИП Рејтинг
IP65
Време на започнување 100% ВКЛУЧЕНО
0.001 сек (инстантно вклучување)
Стабилност на бојата
<6
Циклуси за вклучување/исклучување
>15000
Работните услови
-20°C to +45°C
Компатибилност
Компатибилни за работа со сензор
Димензија
Големина
709 x 155 x 760мм
Датуми на производи
Код за нарачка
21969
Код на производ
VT-1055
Производи во пакување
1
Тежина на производ
31
Волумен на производ
0,144669
Производи во кутија
1
EAN Код
3800157680004
Certificados & estándares
Сертификација
CE, EMC, ROHS
Дополнителни информации
Датум на издавање
25.05.2022
Бренд
V-TAC
Гаранција
2 години