Blog Image

Спортски рефлектори

  Спортски игралишта, пристаништа, плоштади, гимназии - една работа од која што овие места имаат потреба се силни, моќни светла за исполнување и одржување на итни и безбедносни стандарди, а во време на еколошка свест изведувачите се одлучуваат за алтернативи кои овозможуваат заштеда на енергија како замена за неефикасни традиционални рефлектори.

  Како дел од својата прогресивна програма за брендирање со глобалниот пионер за технологија за ЛЕД - Samsung, V-TAC го воведува новиот  Супер Про Рефлектор со модерни и ефикасни ЛЕД диоди обезбедени од споменатиот технолошки гигант - кој се специјално дизајнирани за да се обезбеди ефикасни решенија за осветлување за огромни места на отворено.

  Совршени за заштеда на енергија


  Овие високо моќни рефлектори се опремени со ЛЕД диоди од Samsung за висока ефикасност и ефикасност - електрична енергија кај овие рефлектори всушност се претвора во осветлување наместо да се претвора во топлина. Имајте исто толку големо количество на осветлување со помала потрошувачка - заштедете повеќе на сметки за ел.енергија!

  Долг животен век


  Со високо квалитетните напојување  на „MeanWell“ и одлична дисипација на температурата, нашите ЛЕД Супер Про Рефлектори можат да го одржат својот интегритет многу подолго време отколку традиционалното светло на металхалогените рефлектори, обезбедувајќи до 50,000 работни часа животен век на рефлекторот. Додадете го тоа на импресивната IP66 заштита и трајниот вграден алуминиум „Die Cast Cast“. Овие рефлектори се вашиот совршен избор за интензивно осветлување на отворено. Со многу подолг животен век, заштедете на трошоците за замена и инсталација.

  Силно осветлување + Насока за прилагодување на зракот


  Достапни со следните моќности: 250W, 500W и 1000W, овие рефлектори испуштаат неверојатен спектар на светлечки флукс до 125.000 лумени. Секоја единица за осветлување е исто така ротирачка, што ви дава флексибилност при прилагодување на насоките на аголот на осветлување.

  Апликации


  Специјално дизајнирани за стадиони во затворен и отворен, надворешен простор, спортски арени, плоштади и сл. Рефлекторите можат да издржат тешки временски услови, прашина и различни форми на вандализам.

  Продуктот е додаден во листа на желби

  Продуктот е додаден во кошничка

  Продуктот е додаден споредба на продукти

  Почитувани,
  Успешно се пријавивте за добивање newsletter.

  Почитувани,
  Успешно испративте порака. Ќе ве контактираме преку внесените податоци.